Iz ugla mladih: Kako sam kroz Young Creators program doživjela Pariz? - EYCA

Preuzmi svoju EYCA karticu

Zgrabi priliku! Apliciraj za NLB & EYCA Frendi debitnu karticu i uživaj u još više povoljnosti.

Gore navedeni podaci se obrađuju i koriste u svrhu izdavanja EYCA kartice, a sve u skladu sa Politikom zaštite podataka ličnosti NVO "Centar za omladinsku edukaciju". Politika zaštite podataka ličnosti.

Uz to, ovom prijavom kao korisnik EYCA kartice, daješ saglasnost da NVO "Centar za omladinsku edukaciju" koristi navedene lične podatke i kako bi te informisao o novostima i promotivnim akcijama EYCA kartice, kao i u svrhu uspostavljanja i održavanja komunikacije sa tobom (koristimo SendinBlue platformu), u cilju unaprijeđenja usluge koju nudimo.

Važno: Ako si maloljetan/a, neophodno je da nam dostaviš potpisanu saglasnost roditelja za prikupljanje i obradu tvojih ličnih podataka, i to u roku od 5 radnih dana, poštom ili lično na adresu: Naučno-tehnološki park Crne Gore, Bul. Mihaila Lalića bb, Co-working br. 1, 81 000 Podgorica.

Da li si siguran da ne želiš naručiti i NLB & EYCA Frendi debitnu karticu?

Nisam

Jesam

Tvoja digitalna EYCA kartica je spremna za korišćenje!

Preuzmi EYCA App na PlayStore ili AppStore prodavnici i besplatno se registruj, koristeći tvoj EYCA serijski broj :


Ukoliko želiš preuzeti i svoju fizičku EYCA karticu, neophodno je da posjetiš naše najbliže distributivno mjesto, a spisak se nalazi na linku.

Iz ugla mladih: Kako sam kroz Young Creators program doživjela Pariz?

14.05.2025


Moje ime je Elzana Kovačević i studentkinja sam grafičkog dizajna iz Bijelog Polja. Društvene mreže i pravljenje zanimljivog sadržaja jedna je od mojih pasija i kada sam vidjela poziv na sajtu Evropske omladinske kartice za Young Creators program, pomislila sam - ovo je poziv baš za mene! :) Prijavila sam se par sati prije isteka roka, ne očekujući mnogo i misleći - ma sigurno ima mnogo kreativnih ljudi širom Evrope koji će htjeti da učestvuju, a onda mi je stigao poziv: primljena si i vidimo se u Parizu! :) 


Pariz me je dočekao okupan suncem, užurban i sa nekom posebnom energijom u vazduhu. Odmah pri dolasku sam se upoznala sa osam učesnika programa iz raznih zemalja Evrope, provela par sati sa njima lutajući ulicama Pariza, a onda je krenulo upoznavanje sa onim što nas na programu čeka. 


Đulijana, Marilda i Džulijen iz EYCA Asocijacije u Briselu su nas temeljno sproveli kroz to čime ćemo se baviti u narednim mjesecima. Ideja je da osmišljavamo i snimamo video sadržaj na više tema od važnosti za mlade u Evropi danas, kako bismo iz svog ugla i na kreativan način podigli svijest o istima. Pred nama su treninzi, brejnstorming sesije i podrška kako bismo najbolje prikazali stvarne izazove i inspirativne mlade ljude iz cijele Evrope. Pomislila sam u isto vrijeme - koliko inspiracije imam, ali i odgovornosti, budući da sam jedina učesnica iz Crne Gore na programu. :) 


Uslijedila je prva sesija treninga koji su više naličili na kombinaciju kreativnih radionica i otvorenih razgovora o temama koje su nama mladima stvarno važne - od ličnih iskustava i mišljenja, do iskustava naših prijatelja i poznanika, kako bismo došli upravo do onih tema koje najviše pogađaju našu generaciju. Kada smo izdvojili nekoliko tema - od pitanja stanovanja, do kulture i finansijske pismenosti, napravili smo plan izrade sadržaja do kraja godine. I ja se tim snimanjima unaprijed radujem, posebno jer sam imala priliku da podijelim svoje ideje i sa timom Evropske omladinske kartice u Crnoj Gori po povratku, sa kojima već sada vidim da ću sjajno sarađivati. :) 


Prije nego zaplovim u dalje korake ove avanture, moram reći da nisam u ovo ušla sa prevelikim očekivanjima, a možda je to i recept za izvanredne avanture. Jer sam se s ovog puta vratila motivisanija, radoznalija i sa mnogo većim znanjem i ljubavlju prema kreativi. Počela sam da gledam na svoj rad iz druge perspektive i imam mnoštvo novih ideja koje jedva čekam da realizujem. Naravno, ovo putovanje nije bilo samo rad, bilo je i šetnji po Parizu, kroasana u hodu, spontanih fotkanja i, naravno, bar jedno gledanje Ajfelovog tornja po noći (magija:sparkles:). Upoznala sam divne ljude i osjetila onu posebnu dozu slobode i inspiracije. .


Jedva čekam da vidim gdje me put sledeće vodi. I izlazak svog prvog videa. Stay tuned! :)