Coca-Cola podrška mladima & EYC karavan znanja nastavljaju put ka univerzitetima
19.09.2025

Program Coca-Cola podrška mladima & EYC karavan znanja, nakon ljetnje pauze, u septembru tradicionalno obilaze crnogorske univerzitete i u znak dobrodošlice brucošima, donose im radionice i predavanja priznatih profesionalaca.
Prva u nizu radionica održava se za brucoše Ekonomskog fakulteta Univerziteta Crne Gore, a ovog puta u nešto drugačijem ambijentu i na otvorenom, u Nacionalnom parku Lovćen. Radionica pod nazivom "Mentalni kompas za brucoše”, koju će voditi psihološkinja Mirjana Vuksanović, fokusiraće se na pripremu brucoša za one psiho-socijalne vještine koje će im biti od važnosti u godinama koje slijede, a između ostalog, pripremiće ih i kao da se nose sa stresom, da planiraju svoje vrijeme, da se izbore sa tremom i slično. Radionica će se održati u okviru Dana brucoša i izleta koji je za studente prve godine planiran za četvrtak 25. septembar.
Drugo predavanje, planirano za ponedjeljak 29. septembar u 11h, održaće se na Univerzitetu Mediteran. Predavanje pod nazivom “Kako iz Podgorice izgraditi uspješan biznis i raditi sa svjetskim klijentima?“ držaće Đuro Stojanović, izvršni direktor kompanije Uhura Solutions. Ovim predavanjem, brucoši ovog univerziteta, a naročito sa smjera informacionih tehnologija, imaće priliku da čuju kako izgleda razvojni put preduzetnika koji je osnovao uspješnu IT firmu sa sjedištem u Podgorici i došao do toga da danas radi sa klijentima iz Velike Britanije i SAD.
Nakon ova dva predavanja, u oktobru mjesecu očekuje se i predavanje na Univerzitetu Donja Gorica, a osim toga, u toku istog mjeseca, u planu je i predavanje na Fakultetu za turizam i hotelijerstvo, ali i predavanje u Gimnaziji "Slobodan Škerović" i druga.
Sve informacije biće blagovremeno podijeljenje na sajtu omladinskakartica.me :)